پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2432
-
الف
+

همه آنچه باید درباره سریال شرم بدانید

در این گزارش به مواردی از سریال «شرم» اشاره می‌شود که در حاشیه این سریال اتفاق افتاده است.

در این گزارش به مواردی از سریال «شرم» اشاره می‌شود که در حاشیه این سریال اتفاق افتاده است.

به گزارش آی‌فیلم، سریال «شرم»، روایتگر داستان زندگی چند خانواده است که هر کدام از شخصیت‌های آن، گرفتاری‌های خاص خود را دارند که در نهایت گویی همه آنها با یک نخ تسبیح به هم وصل می‌شوند. این مجموعه توسط سعید فرهادی به نگارش درآمده که پیش از این سریال‌های پریا و تا ثریا، به قلم او جلوی دوربین رفته بود.

تصویربرداری این سریال، اردیبهشت ماه سال 1399 آغاز و آبان ماه همان سال در پردیس تئاتر خاوران به پایان رسید. جالب است بدانید از آنجا که قرار بود نیمه اول کار در یک هتل بگذرد، به دلیل شیوع گسترده کرونا، این هتل در محل قلعه حسن خان ساخته شد تا مشکل صادر نشدن اجازه فیلمبرداری در هتل‌ها حل شده و وقفه‌ای در جریان تولید ایجاد نشود. به عبارتی کرونا باعث شد تا شرم در حد و اندازه‌های یک کار تاریخی، ساخت و ساز داشته باشد.

در این مجموعه بازیگران سرشناسی همچون ابوالفضل پورعرب، فاطمه گودرزی، اردلان شجاع کاوه، فاطمه گودرزی، فریبا متخصص، نسیم ادبی، سید مهرداد ضیایی، آشا محرابی، الهام طهموری، میلاد میرزایی، نیما نادری، مهرداد جعفری، مهیار شاپوری، سیروس گرجستانی و سیاوش طهمورث به ایفای نقش پرداخته‌اند.

امیرمهدی پوروزیری، تهیه کننده شرم، قبلا اعلام کرده بود که طی توافقی که با کاوری داشتند، به این نتیجه رسیدند تا با توجه به فضای داستان، از بازیگرانی در ترکیب عوامل استفاده کنند که با خود حس نوستالژی همراه داشته باشند.

حضور اردلان شجاع کاوه و ابوالفضل پورعرب از جمله نکات قابل توجه این مجموعه است که به نوعی بازگشت آنها به تلویزیون، بعد از چند سال به شمار می‌آید. شجاع کاوه بعد از گذشت ۱۰ سال به تلویزیون آمده و پورعرب نیز آخرین بار، ۴ سال پیش با روزهای بی قراری، ساخته کاظم معصومی، در تلویزیون حضور داشت. حضور این دو بازیگر توانمند از جمله جذابیت‌های سریال شرم است.

خواندن ترانه تیتراژ این سریال را گرشا رضایی برعهده داشته است که موزیک ویدئوی آن پیش از آغاز پخش این مجموعه منتشر شد.

مرحوم سیروس گرجستانی، یکی از نقش‌های اصلی شرم را برعهده داشت، اما در اواسط کار و در حالی که نزدیک به ۲۰۰ دقیقه از ایفای نقش او جلوی دوربین گذشته بود، براثر حمله قلبی درگذشت تا آخرین نقش آفرینی او در عرصه بازیگری، در این سریال رقم بخورد. درگذشت این بازیگر، سازندگان شرم را با چالشی جدی مواجه ساخت. گزینه‌های مختلفی پیش روی آنها بود که مجبورشان می‌کرد تا دست به انتخاب بزنند. گزینه نخست، حذف نقش بود اما از آنجا که نقش آفرینی مرحوم گرجستانی در این سریال، بسیار دلنشین بود این گزینه منتفی شد.

گزینه بعدی شبیه سازی و بدل سازی بود که با این روش، چند پلان هم گرفته شد، اما برای پیش بردن این نقش و داستان مربوط به این کاراکتر، به یک بازیگر حرفه‌ای نیاز بود که این گزینه را نیز با شکست مواجه کرد.

در نهایت سازندگان این سریال تصمیم گرفتند تا به سراغ گزینه‌ای در حد و اندازه‌های مرحوم گرجستانی بروند و در نهایت، سیاوش طهمورث جایگزین این بازیگر شد تا از قسمت ششم، به جای گرجستانی به کاراکتر عزیز جان دهد.

مجموعه تلویزیونی "شرم" هر روز ساعت ۱۸ پخش و در ساعات ۲ بامداد و ۱۰ روز بعد بازپخش می‌شود.

بیشتر بخوانید و ببینید:

جدول پخش شبکه آی‌فیلم

صفحه اینستاگرام آی‌فیلم

ص گ

نظر شما
ارسال نظر