پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
435
-
الف
+

می‌دانید "آقا رشید" چطور بازیگر شد؟

در این گزارش با "قدرت‌الله ایزدی" معروف به "آقارشید" بیشتر آشنا شوید.

در این گزارش با "قدرت‌الله ایزدی" معروف به "آقارشید" بیشتر آشنا شوید.

به گزارش آی‌فیلم، قدرت الله ایزدی، معروف به رشید، یک هنرپیشه و کمدی‌پرداز مشهور ایرانی است که در سال 1335 در شهر گزبرخوار واقع در شهرستان برخوار و میمه در خانواده ای پرجمعیت بدنیا آمد. پدرش سنگبری داشت و او و برادرانش هم در این حرفه با پدر همراه بودند. بازیگر نقش رشید، 3 برادر و 2 خواهر دارد و خود نیز فرزند دوم خانواده است. هیچ یک از خواهر و برادران قدرت الله ایزدی در زمینه هنر مشغول نیستند و او تنها عضو بازیگر و هنرمند خانواده است.

ایزدی در سال 1385 با همسرش که اتفاقا نسبت دور فامیلی هم با یکدیگر داشتند ازدواج کرد و حاصل این ازدواج 2 فرزند پسر و 2 دختر است. 2 پسر آقا رشید، به نام های کمال و علیرضا راه پدر را ادامه داده و در عرصه بازیگری مشغول هستند. "آقا رشید" تا دیپلم، تحصیلات خود را در رشته ادبیات ادامه داده و سپس در سال 1358 وارد حوزه آموزش و پرورش شد.

قدرت الله ایزدی در مورد شروع و ورودش به دنیای بازیگری اینطور گفت: یک روز از کنار پل خواجو با دوچرخه می رفتم که دیدم گروهی مشغول فیلمبرداری هستند. من هم که عاشق بازیگری بودم، ایستادم و نگاه کردم. آقایی آمد و گفت چند نفر برای سیاهی لشکر می خواهم. من هم رفتم و در صف کنار یک کیوسک تلفن عمومی ایستادم. دیالوگ نداشتیم. یکی از بازیگرهای فیلم در اول صف باید به کسی که داخل کیوسک بود غر می زد، ولی چون هی پته پته می کرد و هول شده بود کارگردان عصبانی شد و گفت کسی می تواند این نقش را بازی کند؟ من هم پریدم جلو و اعلام آمادگی کردم. کارگردان هم بعد از تست گرفتن قبول کرد. من ایستادم و فی البداهه از خودم دیالوگ گفتم. با صدای آلن دلون صحبت کردم که کارگردان کات داد و آمد طرف من. من ترسیده بودم و پیش خودم گفتم الان سرم داد می زند که دیدم خیلی آرام گفت پسر کارت خوب بود. فردا ساعت 8 صبح بیا صدا و سیما. فردا تا رفتم دیدم نقش یک پیرمرد در یک کار طنز به نام مشاعره برای من گذاشتند و از همانجا فعالیت من آغاز شد.

شخصیت رشید در سریال خواستگاری (1370) شکل گرفت و بازیگر نقش رشید در مورد جزئیات نقش گفت:من چون قدم کوتاه بود اسمی باید پیدا می کردم که ضد قدم باشد، بنابراین اسم رشید را انتخاب کردم و شخصیت رشید از همانجا به وجود آمد.به نظر من مهم ترین کسانی که در پرورش این شخصیت تاثیر فراوانی داشتند، خود مردم بودند.شاید شما هم بارها شنیده باشید که مردم با شخصیت هایی ارتباط برقرار می کنند که از میان خودشان باشند. به نظر من مردمی بودن شخصیت رشید باعث شد مردم این شخصیت را بشناسند و درکش کنند و آن را بپذیرند.

بیشتر بخوانید و ببینید:

جدول پخش شبکه آی‌فیلم

صفحه اینستاگرام آی‌فیلم

ص گ

نظر شما
ارسال نظر