پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3320
-
الف
+

لوکیشن سریال «یوسف پیامبر» کجاست؟

سریال «یوسف پیامبر» که این شب‌ها روی آنتن شبکه آی‌فیلم رفته، در کجا ساخته شده است؟

سریال «یوسف پیامبر» که این شب‌ها روی آنتن شبکه آی‌فیلم رفته، در کجا ساخته شده است؟

به گزارش آی‌فیلم، سریال «یوسف پیامبر» به نویسندگی و کارگردانی مرحوم فرج‌الله سلحشور این شب‌ها از شبکه آی‌فیلم پخش می‌شود. این سریال با نگاهی به سوره یوسف (ع) تهیه و تولید شده است و ساخت آن حدود ۳۲ ماه طول کشیده است. نگارش این سریال که زندگی حضرت یوسف (ع) از کودکی تا بزرگسالی را به تصویر می‌کشد چهار سال زمان برده است.

تمام دکور‌ها و وسایل صحنه این سریال در ابعاد و اندازه‌های واقعی ساخته شده‌اند. برای مثال هر کشتی حدود صد نفر گنجایش دارد. کشتی‌هایی که در این سریال می‌بینیم در دریاچه شهرک دفاع مقدس فیلمبرداری شده است.

مجید میرفخرایی، طراح و سازنده دکور این سریال، به همراه گروهش طی ۲ سال، سه شهر مصر باستان، فدان و کنعان را به مساحت ۳۰ هزار متر مربع در خارج از تهران ساختند. آن‌ها برای ساختن این شهر یک کوه را صاف کردند. دکور‌های داخلی قصر‌ها نیز در فرهنگ‌سرای خاوران ساخته شد.  

ابتدا قرار بود دکور‌های سریال «یوسف پیامبر» در شهرک سینمایی ایران (غزالی سابق) ساخته شود؛ اما کمبود زمین، باعث شد ایجاد و ساخت دکور در شهرک دفاع مقدس انجام شود. رودخانه روان فشافویه در این شهرک جایگزین خوبی برای رود نیل بود. شهرک دفاع مقدس در شهر ری و در فاصله ۲۵ کیلومتری اتوبان تهران - قم در زمینی با مساحت۵۵۰ هکتار ساخته شده است.

طراحی صحنه سریال «یوسف پیامبر (ع)» براساس تحقیقات درباره تمدن مصر انجام شد و سفر به فرانسه و بازدید از موزه لوور که مرکز اصلی نگهداری آثار مصری است، به مستند بودن طرح‌ها قوت بخشید.

گفتنی است، مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر (ع)» هر شب بجز پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲ پخش می‌شود و بازپخش آن نیز روز بعد در ساعت‌های ۰۶:۰۰ و ۱۴:۰۰ روی آنتن می‌رود. 

ه خ / س م

نظر شما
ارسال نظر