پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
398
-
الف
+

«گیل‌دخت» برای من پر از شیرینی است

محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «گیل‌دخت» با آی‌فیلم به گفت‌وگو پرداخت.

محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «گیل‌دخت» با آی‌فیلم به گفت‌وگو پرداخت.

حکایت "گلنار" و "اسماعیل" که در میانه هیاهو و مهلکه قجری تار و پود دل‌هایشان به مهر و محبت هم بافته می‌شود؛ قصه و غصه عاشق و معشوقی است که اگر هزار دلیل برای رفتن داشته باشند یک بهانه برای ماندن پیدا می‌کنند و ... . این خلاصه قصه‌ای است که این شب‌ها شبکه آی‌فیلم روایتگر آن است. سریال «گیل‌دخت» یک سریال عاشقانه در دل دنیای قجری است که محمدرضا شفیعی تهیه‌کنندگی آن را بر عهده داشته است؛ تهیه‌کننده نام آشنای سینما و تلویزیون که «کیمیا»، «تنهایی لیلا»، «وضعیت سفید»، «مادرانه»، «فاصله‌ها» و «رستگاران» تنها بخشی از کارنامه هنری این هنرمند است. پخش سریال «گیل‌دخت» بهانه‌ای شد تا با وی گپ و گفتی کوتاه داشته باشیم که در ادامه آمده است:

وقتی به کارنامه هنری شما نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که سریال‌های تاریخی کمتری کار کرده‌اید. چه شد که سراغ ساخت سریال تاریخی «گیل‌دخت» رفتید؟
فیلمنامه سریال «گیل‌دخت» به سفارش مرکز فیلم و سریال معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما نوشته شده و بعد از اتمام نگارش فیلمنامه به من پیشنهاد داده شد که تهیه‌کنندگی این کار را بر عهده بگیرم. واقعیت این است که این کار برای من جذابیت بالایی داشت. به همین خاطر تمام تلاشم را کردم که بهترین اتفاق برای «گیل‌دخت» بیفتد.

شما تهیه‌کنندگی سریال‌های متفاوتی مثل «جراحت»، «وضعیت سفید»، «مادرانه»، «کیمیا» و ... را بر عهده داشتید. «گیل‌دخت» برای شما چه تفاوتی با باقی سریال‌ها دارد؟
«گیل‌دخت» از کارهای الف سیما است که یکی از کارهای پرلوکیشن و پربازیگر است. زمان فیلمبرداری این سریال پنج سال طول کشید و در این پنج سال تمام تیم سختی‌های زیادی کشیدند، اما وقتی تیم همدل باشد نتیجه عالی می‌شود؛ همان اتفاقی که برای «گیل‌دخت» افتاد و از همین لحاظ «گیل‌دخت» برای من پر از شیرینی است.

همچنین فضایی که سریال «گیل‌دخت» در آن فیلمبرداری شد، نسبت به سایر فیلم‌ها و سریال‌ها متفاوت‌ است، زیرا ما در طبیعت شمال بودیم و با وجود سختی‌های کار در شمال، خروجی خوبی شد و خدا را شکر مردم راضی هستند.

میترا رفیع بازیگر نقش اول سریال «گیل‌دخت» یک چهره جدید است. از کار با ایشان راضی بودید؟
بله. ایشان برای رسیدن به نقش "گلنار" خیلی تلاش کردند و نتیجه نهایی خیلی خوب بود و مردم توانستند با گلنار همزادپنداری کنند و آن را دوست داشته باشند.

گفتنی است سریال «گیل‌دخت» جمعه‌‌ها ساعت ۲2:۰۰ روی آنتن شبکه آی‌فیلم می‌رود و تکرار آن نیز در ساعت‌های ۰6:۰۰ و ۱4:۰۰ روز بعد پخش می‌شود.

بیشتر بخوانید و ببینید:

جدول پخش شبکه آی‌فیلم

صفحه اینستاگرام آی‌فیلم

مصاحبه کننده:هانیه خاوری

ه خ / س م

نظر شما
ارسال نظر